Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej strony internetowej BIP Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Torzymiu.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
- Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Mirella Kalwa, adres poczty elektronicznej szkola@szkolatorzym.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 68 34 13 122. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek A ul. Mickiewicza 11 W budynku istnieją dwa wejścia. Jedno z nich-wejście główne- posiada podjazd dla niepełnosprawnych. Dwie kondygnacje budynku połączone są schodami, w budynku nie ma windy. Szkoła nie dysponuje pochylniami, platformami, informacjami głosowymi, pętlami indukcyjnymi. Parking znajduje się od strony północnej. Można z niego na wózku dostać się do głównego wejścia szkoły. Dopuszcza się możliwość wejścia do budynku osoba z psem przewodnikiem/asystującym. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego. Budynek G ul. W. Reymonta 6 W budynku istnieją trzy dostępne dla uczniów wejścia. Jedno z nich-wejście główne- posiada podjazd dla niepełnosprawnych. Dwie kondygnacje budynku połączone są schodami, w budynku nie ma windy. Na obu piętrach znajdują się toalety, z których mogą korzystać osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Sekretariat znajduje się na pierwszej kondygnacji, na wprost wejścia głównego do budynku. Szkoła nie dysponuje pochylniami, platformami, informacjami głosowymi, pętlami indukcyjnymi. Parking znajduje się od strony północnej. Można z niego na wózku dostać się do głównego wejścia szkoły. Dopuszcza się możliwość wejścia do budynku osoba z psem przewodnikiem/asystującym. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.